دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی | قیمت | مشخصات |شیل تکنیک

تعریف دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی

دستگاه هواده ایرجت با ايجاد جريان در عمق آب به واسطه ی تزريق بالای هوا در آب با قابليت تنظيم زاويه هوادهی و ايجاد يك جريان دائمی در آب كه مانع لايه بندی حرارتی مي شود می تواند اختلاط بالای آب و هوا را در استخرها ايجاد نمايد.

یکی از مسائلی که در حیطه‌ی تولید و پرورش ماهی باید به نحو احسنت انجام بگیرد اضافه کردن اکسیژن مورد احتیاج به داخل آب می‌باشد. تهیه اکسیژن مورد احتیاج گونه‌های مختلف ماهیان و به وجود آوردن جریان دائم درون آب در رشد و پرورش ماهی ها نقش مهمی دارد. متخصصان پرورش ماهی معمولا نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های هواده را به تولیدکننده‌های ماهی پیشنهاد می‌کنند. دستگاه هواده ایرجت جزء بهترین و با دوام‌ترین نوع‌های دستگاه های هواده در کشور می‌باشد. ساخت دستگاه‌های هواده با کارکرد عالی می‌تواند نقش بسزایی در بهترکردن پرورش ماهیان انجام دهد و سود را در این حیطه بالا ببرد.عمل هوادهی به واسطه‌ی این دستگاه به بهترین نحو انجام خواهد گرفت که موجب پرورش متناسب و عالی ماهیان خواهد شد. از دستگاه‌های هواده پراستفاده و با بازدهی بسیار زیاد در صنعت پرورش ماهی به هواده ایرجت می‌توانیم اشاره کنیم.

هواده ایرجت

به دستگاه هواده ایرجت در مقایسه با خیلی از دستگاه‌های هواده‌ی استخر تولید ماهی ارجحیت می‌دهند. علت این مسئله  نیز این می‌باشد که دستگاه‌های هواده ایرجت از اجزایی تولید می‌شود که همه‌ی آن‌ها از عالی‌ترین مواد اولیه ساخته می‌شوند و درمقابل موقعیت‌های جوی گوناگون به هیچ گونه دچار صدمه نخواهند شد و از طول عمرزیادی بهره‌مند هستند. به همین خاطر تولیدکننده‌ها به فکر ساخت وسیله‌ای افتادند که سود بسیاری برای پرورش دهنده‌ها به ارمغان بیاورد. دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی تمام این ویژگی‌ها را دارا می‌باشد که با استفاده از عملیات‌های مدرن به تولید رسیده است. همچنین دستگاه هواده ایرجت تولید ماهی از کارایی خوبی بهره‌مند می‌باشد و دارای عملکرد مناسب است به علاوه هزینه‌های به صرفه‌ای هم دارد. هم اکنون دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی یکی از وسایل هواده پراستفاده برای استخرهای که دارای عمق زیاد هستند، می‌باشد. از مهم ترین خصوصیات دستگاه پرورش ماهی ایرجت به عملکرد خوب و عمر طولانی اجزا می‌توان اشاره کرد. بنابراین قراردادن و استفاده ابزارهای هواده پرورش ماهی در همه‌ی مزارع پرورش ماهی واجب می‌باشد.

هوادهی و گونه‌های مختلف آن

به شکل کلی دو عملکرد برای هوادهی وجود خواهد داشت : هواده سطح مثل اسپلش و پدل ویل، هوادهی مرکزی (دمنده های هوا مثل بلوئر و ساید چنل)

دستگاه هواده اسپلش

یکی از عالی‌ترین دستگاه‌های هوادهی برای فعالیت پرورش ماهی، دستگاه هواده اسپلش پرورش ماهی خواهد بود. هواده اسپلش علاوه بر عملکرد ساده، توانایی بالایی درهوادهی خواهد داشت که با پاشیدن مقدار خیلی زیادی از آب به صورت فواره‌ای موجب مبادله‌ی اکسیژن به شکل مناسبی می‌شود. کار هواده‌ی اسپلش به این شکل می‌باشد که سطح آب را می‌شکند، و بین آب و هوا سطح تماس زیادی را بوجود خواهد آورد به این شکل که قسمت بالایی آب استخر را با اکسیژن موجود در هوا ترکیب خواهد کرد و موجب زیاد شدن اکسیژن توزیع شده در قسمت بالایی آب حوضچه پرورش ماهی خواهد شد به علاوه عمل هوادهی به وسیله‌ی دستگاه اسپلش موجب خواهد شد گاز‌های زیان‌آوری مثل نیترات و آمونیاک از ته استخر پرورش ماهی به بیرون استخر برده شود.

دستگاه هواده پدل ویل یا پارویی

دستگاه هواده مدل پدل ویل جزء دستگاه‌های هواده قوی در ترکیب کردن آب با هوا و منتقل کردن اکسیژن است. عملکرد این دستگاه هواده به این شکل می‌باشد که شامل پروانه‌هایی به شکل پدال است که عمود بر سطح آب قادر به چرخش هستند و موجب پرتاب شدن آب استخر به شکل قطره‌های خیلی کوچک به سمت بالا خواهند شد .به علاوه با به وجود آوردن موج‌ها و جریان آبی به واسطه‌ی پروانه‌ها موجب کاهش مقدار گازهای زیان‌آور مثل متان، co2 ، آمونیاک، و H2 می‌شود. دستگاه هواده پدل ویل به علت معلق  بودن روی سطح آب برای هوادهی در استخرهای پرورش ماهی گرم‌آبی و به علاوه پرورش میگو بسیار مناسب و عالی خواهد بود ساخت دستگاه هواده پارویی به شکلی می‌باشد که کف استخرهای خاکی را خراب نخواهد کرد و به علاوه با هوادهی ویژه‌ی خود موجب پاکسازی آب می‌شود و با توجه به عملکرد دستگاه در دور کم، خرابی کم و  از طول عمر زیادی برخودار است و به ماهی‌ها  ضرری نخواهد رساند.

دستگاه هوادهی مرکزی

هوادهی مرکزی به وسیله‌ی یک یا چند بلوئر یا ساید چنل شکل خواهد گرفت به علت ساخت ظرفیت‌های زیاد در فشار‌های پایین به وسیله‌ی بلوئرها این دستگاه دمنده بسیاری از مشتریان فعالیت پرورش ماهی را به خود جلب کرده است به کار بردن این سیستم هوادهی موجب افزایش ضریب اطمینان کاری و به علاوه بازدهی کاری خواهد شد .

انواع هواده ایرجت

هم اکنون طرح‌های متنوعی از هواده به واسطه‌ی کمپانی‌ها ساخته و ارائه خواهند شد که هر کدام از آن‌ها شامل نقاط قوت و ضعف می‌باشد و دارای کارایی‌های ویژه‌ای نیز هستند. مدل‌های هواده ایرجت از لحاظ توانایی موتور و مقدار هوایی که در هر ساعت به آب وارد می‌کنند متفاوت خواهند بود .

هواده ایرجت معمولا به دو شکل ساخته می شود

 • هواده ایرجت به شکل شناور (کمبوجت)
 • هواده ایرجت به شکل ثابت (بدون شناور)

هواده ایرجت ثابت یا بدون شناور

ایرجت ثابت که در اطراف دیواره استخر به واسطه‌ی یک شاسی آهنی قرار داده می‌شود که توانایی جابه‌جا شدن ندارد. این نوع ایرجت به شکل اتصال در یک مکان هوادهی و جریان سازی را امکان پذیر می‌کند.

هواده ایرجت شناور یا کمبوجت

ایرجت کمبوجت که به واسطه‌ی یک طناب هدایت می‌شود در درون استخر آزاد می‌شود و لوله درون آب قرار خواهد گرفت و عملیات جریان سازی و هوادهی در بیشتر محیط استخر امکان‌پذیر می‌شود. هواده ایرجت شناور به این شکل می‌باشد که موتور دستگاه هواده ایرجت بر روی یک تنه از جنس پلی اتیلن که ویژه برای ایرجت تولید شده نصب می‌کنند. یکی از نقاط قوت این نوع ایرجت در این می‌باشد که هم به آسانی قابل حرکت در استخر است. همچنین به خاطر مقاومت زیاد اجزای هواده ایرجت شناور در برابر شوری آب مقاوم است.

 

مشخصات فنی هواده ایرجت:

ابعاد :

قدرت موتور: تك فاز ۲اسب سه فاز ۳ اسب

ميزان هوادهي: ۱۶۰۰ppm

قدرت پرتاب: ۳ متر

 

کاربرد هواده ایرجت در پرورش آبزیان

دستگاه هواده ایرجت در همه‌ی استخرهای پرورش و تولید گونه‌های مختلف آبزیان و دریاچه‌ها با عمق‌های مختلف قابل استفاده و دارای کاربرد مناسبی است .

از جمله کاربردهای دیگر دستگاه هواده ایرجت به شرح زیر می‌باشد :

 • این دستگاه به دلیل حمل و نقل آسانی که دارد برای کار در بیشتراستخرها مناسب می‎باشد.
 • هواده ایرجت توانایی تنظیم زاویه لوله انتقال هوا را دارد.
 • جریان‌سازی و هوادهی در بخش افقی لایه‌های آب
 • این دستگاه لایه‌های دمایی و غذایی در قسمت عمودی آب را می‌شکند.
 • به وجود آوردن جریان متناسب که برای تولید نوع‌های مختلف آبزیان به ویژه ماهی‌های خاویار و فیل ماهی عالی ‌می‌باشد
 • در جریان سازی استخر پرورش آبزیان سردابی و گرمابی کاربرد اساسی دارد.

مزیت استفاده از هواده ایرجت

دستگاه هواده ایرجت با به وجود آوردن جريان در اعماق آب به وسیله‌ی تزريق کردن بسیار هوا در آب با توانایی تنظيم زاويه هوادهي و به وجود آوردن يك جريان دائم در درون آب كه از لايه بندي حرارتی جلوگیری می‌کند قادر خواهد بود اختلاط زیاد آب و هوا را در استخرها به وجود آورد. یکی از نقاط قوت مهم دیگر دستگاه هواده ایرجت قابلیت تنظیم راه‌های هوادهی در عمق‌های گوناگون برای رساندن اکسیژن بیشتر خواهد بود و به علاوه به علت معلق بودن این دستگاه روی آب، نوسانات آب روی کارایی آن  نقشی نخواهد داشت .

از مزاياي دیگر این دستگاه می‌توان موارد زیر را بیان کرد :

 • توانایی تنظيم زاويه براي بیشتر کردن مبادله‌ی اكسيژن در آب
 • براي کارایی در استخرهايی که عمق بیش از ۱٫۵ متر دارند به ویژه در منطقه‌های گرمسيري و مزرعه‌های گرم‌آبي
 • به خاطر ساخته شدن حباب محلول اکسی ژن zwj افزايش مي‌يابد
 • دارای شناور pvc واجزای مقاوم که قادر خواهند بود در برابر گرمای خورشيد و شوري آب از ماندگاري زیادی برخودار باشند.
 • حمل و نقل آسان
 • در برابر زنگ‌زدگی مقاومت زیادی دارد و علت آن جنس پلاستیکی و استنلس آن می‌باشد .
 • باعث افزایش کیفیت آب شده و مصرف برق کمی دارد .
 • ايجاد جريان افقی برای برهم زدن لايه های حرارتی و غذايی در ستون عمودی
 • ايجاد يك جريان دائمی كه مانع لايه بندی حرارتی می گردد
 • اكسي‍ژن محلول به واسطه توليد حباب افزايش مي يابد

مشخصات هواده ایرجت پرورش ماهی

دستگاه هواده ایرجت یکی از وسایل هواده می‌باشد که کار هوادهی آب در استخر را انجام خواهد داد. این دستگاه برای ترکیب کردن آب و هوا به وجود آمده است که با سهولت قادر می‌باشد در نوع‌های مختلف استخر پرورش آبزیان فرآیند اکسیژن رسانی را انجام دهد. مکانیزم هواده ایرجت به این شکل می‌باشد که پره‌ای که به وسیله‌ی شفت آهنی به الکتروموتور وصل می‌باشد از درون لوله‌ای که سوراخ است عبور می‌کند که در هنگام روشن شدن دستگاه هواده ایرجت باعث چرخیدن پروانه هوا و مکش آن خواهد شد و با آب درون استخر ترکیب می‌شود و فرآیند اکسیژن رسانی را تحقق می‌کند . برق مورد احتیاج دستگاه ایرجت سه فاز یا یک فاز می‌باشد و حاوی قدرت پرتاب تا سه متر است درضمن توانایی موتور این محصول با توجه به انتخاب طرح‌های متنوع آن بین یک و نیم تا سه اسب بخار در حال تغییر می‌باشد.

قیمت هواده ایرجت

دستگاه هوادهی ایرجت جز دستگاه هایی با کارایی بالا در زمینه‌ی پرورش آبزیان مختلف در کشور با توجه به همه‌ی توانایی‌ها و کاربردهای بی‌شمار به حساب ‌می‌رود. بودن دستگاه های هوادهی در استخر پرورش ماهی، از جمله رکن‌های اساسی مورد احتیاج در قواعد پرروش ماهی ‌میباشد . این دستگاه‌ها با به وجود آوردن اکسیژن و جریان‌های هوایی مورد نیاز از کمبود اکسیژن در آب‌های استخر جلوگیری می‌کند . بنابراین ماهیان در موقعیتی خیلی شبیه به موقعیت آب‌های آزاد رشد می‌کنند و دوره رشد کاملی را سپری خواهند کرد این دستگاه مانع از چندگانگی لایه‌های جریان‌های موجود در سطح‌های پرعمق و روی آب استخرها می‌شود . دستگاه هواده ایرجت یکی از گونه‌های ابزارهای هواده می‌باشد که هوای موجود در قسمت بالای خود را به درون استخر منتقل می‌کند. با توجه به مسائلی که بیان شد می‌توان به این نتیجه رسید که عملکرد نوع‌های مختلف تجهیزات هواده با همدیگر فرق می‌کند. انتخاب و خریدن دستگاه هواده برطبق سلیقه‌ی شخصی، موقعیت و شرایط استخر، گونه ماهی و تراکم آن‌ها در استخرها انجام خواهد شد . ولی پیشنهاد می‌شود پرورش‌دهنده‌ها در حیطه‌ی خرید عمده نوع‌های هواده اول اطلاعات فنی را به طورکامل بدست آورند .

بازار خرید هواده ایرجت پرورش ماهی

بازار خرید هواده ایرجت پرورش ماهی در ایران خیلی رایج می‌باشد چون با توجه به اقلیم مناسب خیلی از منطقه‌های کشور جهت راه‌اندازی مزرعه‌های پرورش آبزیان این کار رونق خیلی خوبی گرفته است، در ضمن تولید گونه‌های ماهی قزل‌آلا و خاویار در شمال ایران این کالارا به محصولی تبدیل کرده است که فروش بالایی دارد . به علاوه خریداران بسیاری از کشورهای همسایه و کشورهای اطراف خلیج فارس برای خرید این ایرجت‌ها دست به کار شده‌اند و این موضوع موجب رونق زیادی در زمینه‌ی صادرات شده است ، چون این کالا هوادهی را به شکل افقی و عمودی انجام خواهد داد که این یک مسئله‌ای حائز اهمیت می‌باشد . در صورت استفاده نکردن از این محصول در استخر‌های پرورشی لایه‌های گوناگون فضولات و مواد غذایی در آب موجب کاهش یافتن اکسیژن آب می‌شود و در تایم کوتاهی باعث مرگ و میر ماهی‌ها خواهد شد .

فروش دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی شیل تکنیک

هم اکنون پرورش ماهی بعنوان یک صنعت و یک کار اقتصادی در ایران  به حساب می‌رود. به همین علت بیشتر پرورش دهندگان میل خواهند داشت تا در یک زمان پرورش آبزیان بالاترین کارایی را از امکانات به وجود آمده ببرند و به همین دلیل ماهی را با تراکم بیشتری در مقایسه با حجم استخر پرورش خواهند داد. واضح می‌باشد هنگامی که تعداد ماهی‌ها بیشتر شود اکسیژن آب کاهش می‌یابد واحتیاج به هوادهی ضروری می‌باشد . هوادهی آب در استخر برای سرحال بودن ماهی و همچنین بالا رفتن اکسیژن کار مهمی محسوب می‌شود و این کار به واسطه‌ی دستگاه‌های ویژه پرورش ماهی محقق می‌شود که از جمله این دستگاه‌های هواده دستگاه هواده ایرجت می‌باشد . با توجه به کیفیت دستگاه قیمت فروش هواده ایرجت در بازار مختلف می‌باشد . دستگاه هواده ایرجت پرورش ماهی حاوی عملکرد و استفاده خاصی است ولی به هر حال فروش مقرون به صرفه‌ای خواهد داشت . این دستگاه از قیمت فروش خوبی بهره مند است چون با استقبال زیادی از طرف خریداران مواجه شده است  ولی قیمت معین شده برای فروش این دستگاه به شکل خرید بدون واسطه از کارخانه خیلی کم هزینه‌تر و به صرفه‌تر خواهد بود . فروش گونه‌های هواده ایرجت پرورش ماهی نیز در ایران به وسیله‌ی فروشگاه‌ها و مراکز بسیاری در حال انجام است و طرح‌های گوناگون این دستگاه هر کدام شامل مشخصات فنی ویژه‌ای می‌باشد .

 

هواده ایرجت: 

مشاوره آنلاین در واتس آپ
Send via WhatsApp